Svařovací elektrody MMA

Svařovací elektrody MMA

Svařovací elektrody slouží jako přídavný svářecí materiál, jenž se dostává do kontaktu s nekovovou částí elektrického obvodu. V naší nabídce naleznete celou škálu obalených svářecích elektrod pro metodu MMA od ověřených výrobců:

  • ESAB
  • Böhler
  • Oerlikon

Prodáváme elektrody určené pro svařování:

1. Nelegovaná ocel

V této kategorii se zaměřujeme na prodej elektrod s bazickým i rutilovým obalem pro svařování běžných nelegovaných ocelí. Pro usměrněné svařovací zdroje (tzv. invertory) jsou vhodné elektrody jakéhokoliv obalu, zatímco pro starší typy střídavých svařovacích zdrojů (tzv. trafosvářečky) jsou určené pouze elektrody s rutilovým (rutil-kyselým) obalem.

 

2. Vysokolegovaná (nerezová) ocel

Pro svařování vysokolegovaných ocelí platí stejná pravidla použití jako u nelegované oceli a naleznete zde např. elektrody typu 308L, 316L apod.

 

3. Obtížně svařitelné oceli a přechodové spoje

V této části naleznete obalené elektrody pro přechodové spoje (ocel x nerez), pro svary a návary s vysokými nároky na pevnost, houževnatost či odolnost vůči trhlinám. Vyznačují se širokým rozsahem použití, např. pro opravy i výrobu strojních dílů, převodů, ozubených kol, vaček, hřídelí a os, nástrojů pracujících za tepla apod.

 

4. Hliník a jeho slitiny

V této kategorii máme k dispozici obalené elektrody pro svařování slitin hliníku, které jsou určené výhradně pro usměrněné svařovací zdroje (tzv. invertory), ale nelze je však použít pro zdroje střídavé (tzv. trafosvářečky).

 

5. Litina

Pro svařování šedé a tvárné litiny si v této kategorii můžete vybrat elektrody pro univerzální opravy nebo speciální elektrody pro opravy bloků motorů, čerpadel atd.

 

6. Návary odolné opotřebení

V této kategorii nabízíme obalené elektrody pro svary a návary s vysokými nároky na pevnost, houževnatost, odolnost trhlinám nebo pro díly silně opotřebovávané rázy a otěrem. Tyto elektrody jsou určeny především k opravám zemních a důlních strojů, ke spravení zemědělské techniky či k renovacím pluhů a radlic apod.

 

7. Drážkovací elektrody

Námi nabízené drážkovací elektrody umožňují nejjednodušší způsob vydrážkování svarů, vad, trhlin, zkorodovaných míst atd. Lze je také použít k řezání. Pro drážkování je zpravidla nutný speciální držák elektrody (tzv. drážkovací kleště) a přívod stlačeného vzduchu (převážně kompresorem), ale v naší nabídce naleznete také drážkovací elektrody, které lze použít se zcela běžným svařovacím zdrojem, s běžným držákem elektrod a i bez nutnosti přívodu stlačeného vzduchu.

Pro všechny uvedené kategorie nabízíme elektrody v různém průměru, tj. od 1,6 mm až po 6,0 mm (neplatí však pro drážkovací elektrody). K veškerým elektrodám dodáváme běžný atest 2.2, avšak na přání zákazník rádi objednáme placený atest 3.1. V případě že si zákazník nebude zcela jist svým výběrem, máme k dispozici aplikačního technologa.

Máte zájem o tento produkt, nebo potřebujete více informací? Neváhejte nás kontaktovat!
Zavolejte přímo na prodejnu na telefony 777 797 303 a 777 797 304, napište nám zprávu v pravém dolním rohu na této stránce, nebo nám napište e-mail - rádi odpovíme na všechny Vaše dotazy.

Veškeré produkty z našeho sortimentu nabízíme zejména zákazníkům ve městě Kroměříž a jeho okolí (Zlín, Hulín, Holešov, Kojetín, Koryčany, Chropyně, Otrokovice, Staré město, Uherské Hradiště, Kunovice, Napajedla, Přerov, Bystřice pod Hostýnem, Hluk, Uherský Brod, Vizovice, Luhačovice).